Знову про техогляд

Оскільки час від часу виникає потреба пройти державний технічний огляд (далі – техогляд), то варто відновлювати важливі моменти цієї процедури.
Для того, щоб пройти техогляд в 2009 році, слід пам'ятати, що з 1 січня 2009 року набрав чинності новий "техоглядний" порядок, що був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 р., № 606 (далі – Порядок № 606).

Обов'язок проходження техогляду, встановлений Законом, а саме відповідно до нової редакції (від 24.09.2008 р.) частини 1 статті 35 ЗУ "Про дорожній рух", транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі, а також причепи (напівпричепи) до них, підлягають обов'язковому державному технічному огляду в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а саме за № 606 від 09.07.2008 р. Згідно цієї норми Закону забороняється експлуатація ТЗ, що не пройшли обов'язкового чергового державного технічного огляду.

Також обов'язково мати і сам талон про проходження техогляду. Хоча пунктом 2.1. ПДР (перелік документів, які водій ТЗ повинен мати при собі) талон техогляду не передбачений як такий, що водій повинен мати при собі, але його обов'язковість встановлена пунктом 13 нового Порядку № 606. В цьому пункті встановлено, що талон техогляду закріплюється в правому нижньому кутку вітрового скла засобу. І лише у разі коли у конструкції засобу вітрове скло не передбачено, талон зберігається у власника разом з реєстраційними документами.

У технічному паспорті старого зразка працівник ДАІ робить також запис "Техогляд проведено" і ставить свій підпис та особистий штамп.

Експлуатація ТЗ без талона, виданого в установленому порядку, з талоном, строк дії якого закінчився, або з талоном, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандарту або є підроблений, забороняється.

Уповноважені власниками ТЗ особи (наприклад, водії за довіреністю) виконують їх обов'язки та реалізують їх права у межах своїх повноважень.

Техогляд чи перевірка
Відповідно до статті 35 ЗУ "Про дорожній рух" державний техогляд ТЗ, що зареєстровані в підрозділах ДАІ МВС України, здійснюється цими підрозділами, а перевірка технічного стану цих ТЗ під час проведення державного технічного огляду – уповноваженими суб'єктами господарювання на підставі дозволу, виданого ДАІ МВС України, що пройшли акредитацію та отримали відповідну ліцензію.

Тому важливо відзначити, що ДАІ як проводила техогляд, так і проводить його далі. Нововведенням стало запровадження перевірки технічного стану ТЗ акредитованими СТО. Загалом, цю "перевірку" також може здійснювати ДАІ. Тобто тепер ми маємо "перевірку технічного стану" і окреме поняття "державний технічний огляд ТЗ".

Порядок проходження техогляду
В першу чергу для того, щоб пройти техогляд ТЗ, слід знати, де це слід робити. Техогляд ТЗ проводиться за місцем постійної або тимчасової реєстрації автомобіля відповідним підрозділом ДАІ.

Перевірка технічного стану ТЗ проводиться суб'єктами господарювання (акредитовані СТО) у пункті технічного контролю незалежно від місця реєстрації автомобіля відповідним підрозділом ДАІ.

За результатами перевірки суб'єкт господарювання видає власникові ТЗ або уповноваженій ним особі протокол перевірки технічного стану, засвідчений підписом його посадової особи та скріплений печаткою.

Власники ТЗ – юридичні та фізичні особи або уповноважені ними особи зобов'язані подати ТЗ для техогляду у строк і в місце, визначені підрозділом ДАІ за місцем постійної або тимчасової реєстрації ТЗ.

Автомобілі, які в період проведення техогляду перебувають на капітальному ремонті, підлягають техогляду після його закінчення.

Талон видається власникові або уповноваженій ним особі після перевірки технічного стану засобу та подання підрозділу ДАІ протоколу перевірки технічного стану уповноваженим суб'єктом господарювання.

Бланки талонів є документами суворої звітності, мають облікову серію, номер та захисні елементи.

Наслідки непроходження техогляду
Списання або зняття з реєстрації. Частина 10 статті 35 ЗУ "Про дорожній рух" встановлює, що у разі непредставлення ТЗ на державний техогляд протягом 5 і більше років або встановлення факту його знаходження в розукомплектованому і непридатному для експлуатації стані, або неможливості знайти його власника, Держ-автоінспекцією відповідно вживаються заходи щодо вибраковування (списання) та зняття з державної (відомчої) реєстрації цього ТЗ.

Штраф від 340 до 425 гривень. Власники ТЗ або уповноважені ними особи, які експлуатують ТЗ, що не пройшли техогляд у встановлений строк, несуть адміністративну відповідальність в установленому порядку. А це відповідно до ст. 121 КУпАП штраф від 20 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – нмдг), що становить від 340 до 425 гривень.

Також важливо пам'ятати, що за керування ТЗ без талона про проходження техогляду чи з талоном, що не належить цьому ТЗ або не відповідає вимогам стандарту встановлений адміністративний штраф від 10 до 15 нмдг, що становить від 170 до 255 гривень.

Періодичність та строк проведення техогляду
Техогляд ТЗ незалежно від форми власності проводиться з такою періодичністю:
1) 2 рази на рік – засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як 9 з місцем водія включно, та спеціалізовані засоби для перевезення небезпечних вантажів;

2) 1 раз на рік – ТЗ, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 т, а також спеціальні та спеціалізовані засоби, зокрема автокрани, таксі, автомобілі швидкої медичної допомоги тощо;
3) 1 раз на 2 роки – ТЗ, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більш як 9 з місцем водія включно та для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 т, а також мотоцикли та інші механічні ТЗ у такому порядку:

– у рік, який закінчується на непарну цифру, – ТЗ, остання цифра року випуску яких непарна. Звертаємо увагу на те, що згідно Постанови Кабінету Міністрів № 393 від 15.04.2009 р., строк проведення державного техогляду колісних ТЗ, остання цифра року випуску яких непарна, а періодичність огляду становить один раз на 2 роки, продовжили до 01 липня 2010 р.;
– у рік, який закінчується на парну цифру і нуль, – засоби, остання цифра року випуску яких парна або нуль.

Допускається проведення техогляду причепів, причепів-розпусків та напівпричепів незалежно від року їх випуску одночасно з тягачем.
Техогляд зареєстрованих підрозділом ДАІ нових ТЗ проводиться без перевірки технічного стану.

ТЗ, перереєстрований у зв'язку зі зміною номерних знаків чи переобладнанням (зміна марки, моделі, складових частин, що мають ідентифікаційні номери) та зареєстрований новим власником, подається для техогляду в 10-денний строк від дня реєстрації або перереєстрації підрозділом ДАІ.

Відомості про виданий талон вносяться до журналу та автоматизованої бази даних ДАІ.
Техогляд ТЗ проводиться ДАІ в такі строки:
з 15 січня по 15 грудня – для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;
з 15 січня по 30 червня та
з 1 липня по 15 грудня – для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.

Укомплектування ТЗ
ТЗ укомплектовується медичною аптечкою відповідного типу, знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем, які відповідають вимогам відповідних стандартів, та вогнегасником. Вантажні автомобілі з максимально дозволеною масою понад 3,5 т, автобуси укомплектовуються противідкотними упорами (щонайменше двома).

Оформлення результатів проведення техогляду
Результати проведення техогляду ТЗ юридичних осіб оформляються актом.
На кожний ТЗ, що пройшов державний технічний огляд і визнаний технічно справним, видається талон про проходження державного технічного огляду. Результати проведення техогляду ТЗ, що перебувають на тимчасовому обліку, оформляються актом огляду, який у 10-денний строк надсилається підрозділу ДАІ за постійним місцем реєстрації ТЗ.

У разі коли засіб не проходив техогляд протягом 6 і більше років підряд або встановлено факт його перебування в роз-укомплектованому і непридатному для експлуатації стані, або неможливо знайти його власника, Державтоінспекцією вживаються заходи до вибраковування (списання) та зняття з державної реєстрації таких засобів, а картки їх обліку виділяються в окремі картотеки і зберігаються протягом 60 років.

Строк дії талона обмежується датою проведення наступного техогляду для відповідної категорії ТЗ, зазначеною в талоні.

Таким чином, процедура проходження техогляду поступово вдосконалюється, хоча і далі залишається невирішеними низка практичних техоглядних питань.

29 Комментариев

Водитель
08-07-2009 11:17:55

Ура техосмотр 2009 продлили ююю до 1 июня 2010 года , если верить автору!!!

Алексей
08-07-2009 11:19:25

Техосмотр то продлили, а что будет если ГАИ остановит и спросит чего в 2010 году ездишь с талоном 2009

Тарас
08-07-2009 11:22:02

А что будет если спргнозировать такую ситуацию? Все автомобилесты, которые должны были пройти техосмотр в 2009 году решат его проходить в 2010 году. А все автомобисты которые должны проходить в 2010 году тоже пойдут проходить техосмотр. Представляете какие будут очереди.

ТО
08-07-2009 11:24:43

И восколько же обойдется Техосмотр 2009?

Стас
08-07-2009 11:27:02

А кто проходил плановое техобслуживание автомобиля (по гарантии) Прототол о прохождении ТО выдают бесплатно

Водитель
08-07-2009 11:28:26

А кто знает на каком СТО дешевле получить сертификат о прохождении ТО?

Водитель
08-07-2009 11:30:12

А в подразделениях ГАи еще ж осталось оборудование и диагностические центры для прохождения ТО. Они работают или нет?

Тарарс
08-07-2009 11:33:25

Гайцы заметив о явной покупке Протокола о прохождении ТО могут загнать автомобиль в свой диагностический центр и проверить. И потом ликвидировать сертификацию того СТО на прохождение ТО

Стас
08-07-2009 11:34:00

И сто уже какую-то эстоо лишили?

ТО
08-07-2009 11:35:46

Как покупали Талоны прохождения ТО так и будут покупать. Только теперь станет сложнее. На СТО нужно договорится и потом еще и в ГАИ без особых договоренностей не обойтись

Водитель
08-07-2009 11:36:43

А кто-то уже покупал талон? Сколько он нынче стоит?

ТО
08-07-2009 11:38:03

Покупать талон ТО всегда было дешевле чем его проходить

Водитель
08-07-2009 11:44:42

Можно прикинуть на сегодня нужно получить медю справку (стоимость примерно от 150 до 250 грн, потом справку от СТО, что автомобиль исправен, здесь нужно выложить еще от 100 до 150 грн (это при том что автомобиль исправен и не придется заплатить за устранение неисправностей. Хотя теоритически мастер который проверяет в 2 раза меньше возьмет денег за то чтобы не заметить эту неисправность, чем отдавать эти деньги на СТО и еще и ремонтировать. И того можно допустить, что если СТО будет особо придираться к Вашему абсолютно исправному автоомблю, то ВАМ придется выложить, где-то по 500-1000 грн). А теперь еще прибавим 100 грн за пластиковый талон и всякие мелочи ГАИ до 150 грн и в любом случае если добавить танспортній сбор. Вот и сумма кругленькая...

Тарас
08-07-2009 11:45:41

Но ТО ведь можно проходить и для себя, чтобі бть увереннім, что твой автомобль исправен

Водитель
08-07-2009 11:46:57

Я слышал, что ГАИцы сейчас берут около 40 у.е за ТО

Тракторист
08-07-2009 11:48:41

У меня небольшой китайский трактор. Мне тоже То нужно проходить?

Скутерист
08-07-2009 11:50:40

Я купил скутер хотел пройти То так меня в ГАИ послали. Что делать я тоже хочу на шлем приклеоть талон о прохождени ТО!!! Ведб на новые авто он выдается без проверки на СТО!

Вопросик
08-07-2009 11:53:53

Хотелось бы уточнить у автора нв новый автомобиль ГАИ выдает Талон ТО автоматом, а что такое новый автомобиль? Я например купил новый автомобиль с рук ему было пол года и мне пришлостьискать сертифицированное СТО длы получения Протокола прохождения ТО для прохождения ТО в ГАИ

Велосипедист
08-07-2009 11:54:56

А велосипед может пройти ТО и получить талон?

Законопослушный
08-07-2009 11:56:38

Я недавно в селе повозку запряженную лошадью видел, она ехала по дороге общего пользования. И талона То я не видел ни на лошади ни на дядьке управлявшем повозкой. Куда только смотрит ГАИ!


20-08-2009 14:39:18

подскажите,где и почем можно купить талон

я
27-08-2009 20:56:51

ТЗ, перереєстрований у зв'язку зі зміною номерних знаків , ... подається для техогляду в 10-денний строк від дня реєстрації або перереєстрації підрозділом ДАІ. А Якщо я хочу міняти номерні знаки кожен тиждень , то потім кожні 10 днів міняти талон?! це маразм! ТО проходить автомобіль а не номерні знаки чи власник.

Слава
08-09-2009 15:35:57

Интересно получается. Если я куплю индивидуальный номерной знак, то мне повторно нужно ТО проходить???

Oleg
30-03-2010 23:22:47

а сколько штраф за подделанный техосмотр?

александр
23-07-2010 16:47:42

припятствуют ли неоплаченые штрафы прохождению ТО???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

миша
10-08-2010 22:40:41

имеют ли право штрафовать за техосмотр если дата и год есть а следующий ТО есть только год

миша
10-08-2010 22:47:16

люди добрые скажите когда гаи будет штрафовать пешеходов за нарушение

Юра
06-11-2010 23:25:31

Якщо в ДАІ невидали талон(ТО) мотивуючи відсутністю їх через брак коштів,хто винен в порушенні правил дорожнього руху?

руслан
20-01-2011 12:26:00

А на новый автомобиль техосмотр тоже надо проходить или толон выдадут при реестрации безплатно.