Зимова перевірка акумулятора: поради експертів Bosch

Січневі морози – привід ще раз перевірити стан акумулятора. На що варто звернути увагу під час діагностики, як правильно зарядити АКБ, за якими параметрами вибирати нову батарею та як уберегти себе від ризику купити підробку? На ці та інші важливі питання відповідають експерти .

  • Зимова перевірка АКБ – найважливіша;
  • Як правильно «прикурити» автомобіль;
  • Як правильно зарядити акумулятор за допомогою зарядного пристрою;
  • За якими параметрами вибирати нову батарею, щоб вона прослужила довго;
  • Як відрізнити підроблену АКБ.

У холодну та вологу пору року автомобільні акумулятори отримують додаткове навантаження. За низьких температур швидкість хімічної реакції зменшується, що може призвести до зниження продуктивності, особливо в старих батареях. Зима – це також період збільшення енергоспоживання. Фактично обігрів заднього скла та сидінь, система освітлення та вентилятор часто працюють одночасно, максимально витрачаючи енергію.


Як правильно «прикурити» автомобіль?

Якщо батарея розрядилася, найпростіше запустити двигун від зовнішнього джерела та поїхати до найближчої майстерні визначити причину виходу АКБ з ладу. Зверніть увагу на важливі моменти:

•    «Прикурюватися» від іншого акумулятора можна лише за умови, коли номінальна напруга обох акумуляторів однакова.

•    Перш за все, допоміжний транспортний засіб і ваш автомобіль не мають торкатися один одного, інакше є небезпека короткого замикання.

•    Двигун і всі джерела споживання енергії повинні бути вимкнені в обох автомобілях.

•    Спочатку затискач червоного кабелю прикріплюється до позитивної клеми допоміжного автомобіля. Інший кінець червоного кабелю – до позитивної клеми автомобіля, що не може завестися.

•    Потім, чорний затискач прикріплюється до негативної клеми допоміжного транспортного засобу, а інший кінець чорного кабелю – до незабарвленого металевого контакту поодаль від батареї автомобіля з розрядженою АКБ, наприклад, до блоку двигуна.

•    Спочатку запустіть двигун допоміжного автомобіля, потім того, що заглухнув. Знімати затискачі потрібно у зворотному порядку.

Як правильно зарядити акумулятор?

Заряджайте акумулятор до та після тривалого періоду простою або в майстерні з професійним зарядним пристроєм, або вдома, використовуючи зарядний пристрій для домашнього використання, наприклад, Bosch С3.

•    Щоб під’єднати зарядний пристрій до акумулятора, приєднайте його кабелі безпосередньо до клем АКБ.

•    Після цього можна під’єднати зарядний пристрій до електромережі.

•    Після завершення заряджання спочатку від’єднайте зарядний пристрій від мережі перед тим, як від’єднати кабелі від АКБ.

На що звертати увагу під час вибору нової батареї?

При заміні акумулятора, що виробив ресурс, важливо придбати джерело енергії, яке відповідає вимогам автовиробника та умовам експлуатації. Оптимальна модель АКБ – та, яка здатна покрити усі потреби електрообладнання. В асортименті Bosch представлені моделі різних класів для автомобілів із різним рівнем енергоспоживання. Наприклад, базова серія батарей Bosch S3 призначена для автомобілів із невеликим рівнем енергоспоживання. Акумулятори S4E з технологією EFB спеціально розроблені для легкових автомобілів із системою «старт-стоп». Завдяки підвищеній стійкості до циклічних навантажень вони забезпечують впевнений пуск двигуна навіть під час зупинки, коли акумулятор одночасно живить велику кількість електрообладнання.

Батареї S5A з технологією AGM призначені для особливих умов роботи у складі електромережі із системою «старт-стоп» та системою рекуперації енергії гальмування. Акумулятори з цією технологією забезпечують впевнений запуск двигуна навіть у сильні холоди.

Bosch випускає акумулятори з 1922 року, тобто майже 100 років. Сьогодні їх головними відмінними рисами є низький саморозряд, підвищена місткість і збільшений струм холодного запуску, що полегшує запуск двигуна в будь-яких погодних умовах, навіть за сильних морозів.


Важливо: остерігайтеся підробок!

Щоб уберегти себе від ризику придбати неоригінальну продукцію Bosch, звертайте увагу на такі ознаки фірмових АКБ:

•    акумулятори Bosch для легкових автомобілів не постачаються в чорних корпусах, тільки в сірих;

•    оригінальні АКБ Bosch не обтягуються плівкою та не пакуються у картонну коробку (виняток – батареї для мотоциклів);

•    ну і, нарешті, звертайте увагу на написання бренду – фірмова продукція має назву Bosch, але не Bosh або Bocsh.

Купуйте товар тільки у перевірених і надійних постачальників.Інформація надана Bosch Group