Перереєстрація автомобілів 2011

Для заміни техпаспорта при перереєстрації потрібно мати пакунок документів
Для заміни техпаспорта при перереєстрації потрібно мати пакунок документів
Процедура перереєстрації починається огляду ТЗ експертом
Процедура перереєстрації починається огляду ТЗ експертом
Варто завчасно запастися робочими рукавичками і ганчіркою, адже експерт самостійно не береться протирати ідентифікаційні номери автомобіля
Варто завчасно запастися робочими рукавичками і ганчіркою, адже експерт самостійно не береться протирати ідентифікаційні номери автомобіля
Без заповненої заяви експертне дослідження не проводиться
Без заповненої заяви експертне дослідження не проводиться
Для сплати реєстраційних платежів потрібно пред’явити паспорт особи, на яку здійснюється перереєстрація
Для сплати реєстраційних платежів потрібно пред’явити паспорт особи, на яку здійснюється перереєстрація
Висновок експерта
Висновок експерта
Документ, який дає право тимчасового керування ТЗ
Документ, який дає право тимчасового керування ТЗ
На заяву потрібно отримати резолюцію інспектора
На заяву потрібно отримати резолюцію інспектора

Перереєстрація автомобілів 2011
      Перереєстрації автомобіля автомобілістам уникнути просто неможливо. Рано чи пізно кожен власник автомобіля зустрічається з тим, що потрібно перереєструвати своє авто і причин для цього досить таки достатньо.

I. Причини перереєстрації
      Перереєстрація транспортних засобів (далі – ТЗ) проводиться у разі:
1. отримання техпаспорту (свідоцтво про реєстрацію) замість утраченого або непридатного для користування;
2. зміна власника (-ів);
3. зміна місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками автомобілів;
4. зміна кольору або марки транспортного засобу внаслідок переобладнання чи заміни двигуна або кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.


II. Документи для перереєстрації
      Перереєстрація ТЗ, які передаються у зв'язку з реорганізацією юридичних осіб, проводиться на підставі:
1. актів приймання-передачі транспортних засобів;
2. свідоцтва про реєстрацію;
3. засвідчених у встановленому порядку копій рішень власників про реорганізацію;
4. свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, що реорганізується, і юридичної особи, утвореної внаслідок реорганізації.
     

Перереєстрація ТЗ, що у зв'язку з ліквідацією юридичних осіб передаються іншим юридичним або фізичним особам, проводиться на підставі:
1. свідоцтва про реєстрацію;
2. засвідчених в установленому порядку копій прийнятих власниками або судом рішень про ліквідацію.
      Транспортні засоби, що є внесками учасників до статутного фонду господарських товариств, які повертаються учасникові у зв'язку з його виходом із товариства, перереєстровуються на підставі свідоцтва про реєстрацію та засвідчених в установленому порядку копій рішень товариства про повернення таких транспортних засобів зазначеним учасникам. Також перереєстрація транспортних засобів, що переходять у власність страховиків (страхові компанії) відбувається після виплати страхувальникам повної страхової суми.
     

Перереєстрація ТЗ на одного з подружжя проводиться на підставі:
1. їх спільної заяви,
2. свідоцтва про реєстрацію;
3. засвідчених у встановленому порядку копії свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя.
     

Підставою для перереєстрації транспортного засобу є також свідоцтво про реєстрацію та копії договору про поділ спільного майна подружжя, свідоцтва про право на спадщину або рішення суду про визнання недійсними договору купівлі-продажу, міни, дарування, що засвідчені в установленому порядку.
     

Державна реєстрація (перереєстрація) переобладнаних ТЗ проводиться на підставі документів про відповідність їх вимогам безпеки дорожнього руху та документів, що підтверджують правомірність придбання встановлених кузовів (рам), які мають ідентифікаційні номери (у разі їх заміни).
    

  Документами про відповідність переобладнаних ТЗ вимогам безпеки дорожнього руху є:
* для транспортних засобів, переобладнаних на підприємствах, - свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;
* для транспортних засобів, переобладнаних в індивідуальному порядку, - акт технічної експертизи або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації відповідної галузі та повноваження щодо проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний та призначений в установленому порядку проводити процедуру сертифікації транспортних засобів, чи підприємством, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання.
     

Переобладнання ТЗ для роботи на газових паливах здійснюється виключно суб'єктами господарювання, які мають свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу на відповідний вид переобладнання. Зазначені суб'єкти можуть проводити перевірку відповідності таких засобів вимогам технічних умов і технічної документації підприємства-виробника газобалонного обладнання. А переобладнання транспортних засобів шляхом заміни кузовів (рам), які мають ідентифікаційні номери, здійснюється за попередньою згодою підрозділів Державтоінспекції.
     

Власникам переобладнаних ТЗ видаються нові свідоцтва про реєстрацію із зазначенням нових ідентифікаційних номерів складових частин або особливостей конструкції, що виникли в результаті її зміни. У таких свідоцтвах зазначається рік випуску легкового автомобіля або виготовленого на його базі автомобіля, який повинен відповідати року випуску встановленого кузова. Рік випуску такого автомобіля не змінюється у разі неможливості встановити рік випуску його кузова.
     

Вивільнені після переобладнання або ремонту складові частини, що мають ідентифікаційні номери, залишаються у розпорядженні власників. На такі складові частини за зверненням власника видаються відповідними підрозділами Державтоінспекції довідки встановленого зразка.
     

Переобладнання ТЗ, у результаті якого змінюється його повна маса та її розподіл за осями, центр ваги, тип двигуна, його вага і потужність, колісна база чи колісна формула, система гальмового і рульового керування та трансмісії, здійснюється за погодженням з виробниками транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, або з державним підприємством "ДержавтотрансНДІпроект" чи Центром безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС. Зазначене погодження може надаватися тільки після проведення огляду транспортних засобів та надання зазначеним установам відповідного акта, засвідченого підписом посадової особи, що скріплений печаткою підрозділів Державтоінспекції.
    

  Перереєстрація ТЗ у зв'язку із заміною двигуна проводиться в разі зміни типу двигуна, його ваги, робочого об'єму і потужності. Документи, що підтверджують законність придбання двигуна, не вимагаються.

III. Етапи перереєстрації ТЗ
1. Експерт;
      Звертаємо увагу, що автомобіль для огляду має подаватися в чистому вигляді. Експертів на майданчику огляду можна впізнати за їх чорною формою із написом «Експерт» (хоча такий напис присутній не в усіх експертів). Після того, як автомобіль був поставлений в чергу на огляд до експерта потрібно підійти до вікна «Оформлення експертних висновків» (вікно 5) і взяти бланк заяви на дослідження експертом. Заповнену заяву і техпаспорт потрібно надати експерту перед оглядом автомобіля. Причому автомобілісту варто завчасно запастися робочими рукавичками і ганчіркою, адже експерт самостійно не береться протирати ідентифікаційні номери автомобіля.
 

2. Оплата (Експертні та комп’ютерні послуги)
      Виявляється, що очистка ідентифікаційних номерів від бруду до обов’язків експерта не входить, при тому що вартість проведення дослідження простої складності становить:
за автомобіль вітчизняного виробництва
146,48 грн. (з ПДВ) + 9 грн. комісія
за автомобіль іноземного виробництва
209,59 грн. (з ПДВ) + 12 грн. комісія
      Також потрібно врахувати комісію банку за даний платіж і сплатити 39,54 грн. за комп’ютерні послуги (5 грн. комісія банку).
      Таким чином, етап експерта коштуватиме автовласнику
автомобіля вітчизняного виробництва
200,02 грн.
автомобіля іноземного виробництва
266,13 грн.
      Звертаємо увагу, що для сплати зазначених платежів потрібно пред’явити паспорт особи, на яку здійснюється перереєстрація. Після сплати платежів, ці квитанції потрібно показати експерту, який здійснював огляд, для того щоб він постав свій підпис на заяві огляду ТЗ.
      Отже, щоб отримати висновок експерта потрібно:
      1) заповнити заяву;
      2) пройти огляд ТЗ;
      3) оплатити квитанції за огляд ТЗ;
      4) отримати підпис експерта на заяві огляду ТЗ.
 

3. Друк висновку
    Після сплати вищезазначених платежів та отримання відмітки експерта у вікно 5 «Оформлення експертних висновків» для друку експертного висновку подають:
1) заповнену заяву на огляд ТЗ з відміткою експерта;
2) оригінали квитанцій про сплату зазначених платежів;
3) техпаспорт.
      В цьому висновку потрібно перевірити правильність вказаних даних.
      Звертаємо увагу, що оригінали квитанцій про сплату забираються.
 

4. Підписання висновку у експерта
      Після цього на оглядовому майданчику знову потрібно знайти експерта, який здійснював огляд, для того щоб він постав свій підпис та штамп.


5. Оплата (Перереєстрація та заміна техпаспорту)
      Після отримання висновку знову шлях лежить до каси для оплати
перереєстрації ТЗ
189,00 грн. + 9 грн. комісія банку = 198,00 грн.
нового техпаспорту
207,25 грн. + 12 грн. комісія банку = 219,25 грн.
      Звертаємо увагу на те, що у зв’язку з прийняттям нового Податкового Кодексу України в 2011 році транспортний податок не сплачується!
      Але якщо автовласник не сплачував транспортний податок за 2009 р. чи 2010 р., то за ці роки потрібно буде сплатити ще й цей податок.
      Також потрібно сплатити 3 % від вартості автомобіля до Пенсійного фонду (крім випадку успадкування за законом), а для цього потрібно буде зробити оцінку ТЗ, яка буде коштувати 200 грн.
 

6. Друк заяви
      Для друку заяви потрібно надати наступні документи:
1) паспорт;
2) техпаспорт;
3) документ, на підставі якого здійснюється перереєстрація (наприклад, свідоцтво про право на спадщину);
4) копії паспортних даних родичів, які будуть внесені до техпаспорту на право керування.
      Для внесення до особливих відміток інформації про близьких родичів, які матимуть право керування ТЗ потрібно подати заяву. Ця заява подається особисто власником ТЗ, але не більше як на двох родичів.
      До близьких родичів слід відносити: батьків, тестя, тещу, чоловіка, дружину, дітей, рідних братів і сестер, онуків, діда, бабу, усиновителів, усиновлених.
      Заява розглядається при наявності підтверджуючих документів про родинні стосунки, копія яких додається до справи реєстрації транспортного засобу.
 

7. Погодження у начальника ВРЕР
      Заповнену заяву на право керування близькими родичами потрібно погодити (підпис) у начальника ВРЕР або його заступника.
 

8. Резолюція інспектора
      Після отримання надрукованої заяви на оглядовому майданчику потрібно знайти інспектора для його резолюції (підпис та штамп) на цій заяві. Інспекторів на майданчику огляду можна впізнати за їх синьою формою.  
 

9.  Подача документів
      Лише після проходження всіх попередніх етапів пакунок документів готовий для реєстрації на видачу нового техпаспорту. При цьому відбувається перевірка щодо наявності несплачених штрафів. Якщо будуть виявлені неоплачені штрафи, то документи не приймаються.
      Якщо пакунок документів буде поданий до 12.00, то новий техпаспорт буде готовий вечором того самого дня, а якщо після 12.00, то новий техпаспорт буде готовий наступного дня.
      До отримання нового техпаспорту водій має керувати ТЗ на підставі копії старого техпаспорту із застереженням інспектора ВРЕВ.
      Отже, для перереєстрації автомобіля потрібно мати пакунок документів, який можна зібрати лише пройшовши мінімум 9 етапів та сплатити 600-700 грн. + 3 % до Пенсійного фонду (за умови сплати транспортного податку по 2010 р. включно).
 

7 Комментариев

fokus
18-02-2011 12:41:39

Туда сходи, потом сюда сходи, а потом в окно сходи теперь сходи туда откуда пришёл и найди того кого там нету,....,..... Правильно говорил Боярский в фильме "Человек с бульвара Капуцинов" (1987 г.)- "Запомните господа, эту страну погубит коррупция"

serg
24-02-2011 01:58:50

просто сами чиновники не ходят на регистрации. а сводить их на регистрацию юрика нужно: =пакет доков по фирме собрать =гараж =код автопредприятия получить за баснословное бабло (способ законного рэкета районного ГАИ в последствии) =счета выписать в гор гаи =проплатить со счета =машины пригнать =пройти вместе со всеми 9-ть циклов мрэв и... либо номеров нет или тп не привезли, тп будут делать неделю,то талонов то нет!!!! да что же это за хрень за наши деньги!!!!!!!!!! И при всем этом чувствуешь себя должным этим ублюдкам, за то что они не хотят работать!!!! Не хотят, смотрят на тебя как на чуждое создание с другой планеты, требующее выполнения чего-то не земного!!!! Сцуко как противно чувствовать себя лохом

Андрей
27-04-2011 23:46:59

Платить 3% в ПФ необходимо только при отчуждении авто

Григорий
06-05-2011 02:55:12

А правомерно ли требование начальника РЭО при перерегистрации автомобилей в связи со сменой собственника при реорганизации (слияние шести предприятий одного министерства в одно)сначала снять с учета ТС (эксперт, комп. услуги и т.д) а потом регистрация на новое предприятие (снова эксперт, ..., новое свид. про рег. номера и т.д.)?

Александр
21-06-2011 23:27:55

Здравствуйте. Если помеенялась прописка в паспорте с печерского на днепровский район в Киеве, нужно ли перерегистрировать авто?

ккк
28-09-2011 11:18:05

Кошмар. Вчора робив перереєстрацію ТЗ з грузового на пасажир, такого нахабства від ментів даже на дорозі не побачиш як в МРЕВ нач. мрев за один пітпис 400грн. Івано-франківська обл. Калуш.

DADA
24-05-2012 15:47:29

Потрібна консультація незалежного експерта!!! Є легковий автомобіль. На кузові є два номери, чіткі і читабельні. Один із них закреслений. Інший - прописаний у техпаспорті. ДАІ після виявлення такого "порушення" видало довідку, в якій зазначено, дійсний номер кузова і номерний знак автомобіля і яка дає право на керування даним автомобілем. Тепер, хочу переоформити автомобіль. В ДАІ кажуть - ніколи в житті. Мовляв "не можна", "не положено". Кажуть, що зі старими номерами (бо я вже встиг зняти автомобіль із реєстрації) і з цією довідкою можна їздити без проблем, але перереєстрація неможлива... Жоден із номерів кузова не перебуває в розшуку. Допоможіть, будь ласка, кваліфікованою порадою. ЩО РОБИТИ?!?! Чим захиститися і на які документи можна посилатися...